РАБОТИЛНИЦИ

Објавено во: Uncategorized  | Читања

(1515)

Од 13-15 и од 20-22 декември , ФИООМ  ќе организира работилници за финансиска писменост и управување со долг!


Ве молиме учеството на работилницата да го пријавите пополнувајќи го ПРАШАЛНИКОТ

Цел наработилницата е вработените учесници да се стекнат со основни знаења за управувањето со личните финансии, како и знаења за тоа како правилно да ги планираат трошоците и да управуваат со нив, односно како свесно да се заштитат од презадолженост.

Профил на учесниците:

Пожелно е учесниците да се во работен однос или да остваруваат приход по било каков основ(рента, хонорарна работа и сл.)

Ве молиме Вашето учество да го пријавите најдоцна до петок 10.12.2010
Потврда за учеството на обуката и агендата ќе Ви бидат испратени по електронски пат по завршувањето на рокот за пријавување и селекција на кандидатите.

Обуката е бесплатна!

Коментари

Коментарите ќе бидат модерирани според правилата за коментирање и нема да се толерираат навреди, клевети или говор на омраза.

4 Коментари на “РАБОТИЛНИЦИ”

 1. Mile Aleksoski on декември 2nd, 2010 12:05

  Zainteresiran sum za obukata vo period koj vie ce mi go predlozite.
  Mile

 2. filiptrifunovski on декември 3rd, 2010 13:05

  Можете слободно да го пополните прашалникот и на тој начин ке бидете пријавени за работилницата.
  Поздрав

 3. Tina on декември 3rd, 2010 15:14

  Јас бев на претходната работилница што се одржуваше во Менада, дали ќе има нешто ново на оваа обука или ќе биде истото ???

  Поздрав

 4. filiptrifunovski on декември 13th, 2010 09:47

  Работилниците на тема финансиска писменост кои ги организира ФИООМ се исти. Продолжете да не пратите преку блогот ако сакате да бидете информирани за некоја нова работилница.

  Поздрав

Одговори
 • декември 2010
  П В С T П С С
  « Ное    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031